Harmonogram

Online registrácia
od 22. januára

Prvé online kolo
od 19. febr. do 4. marca

Druhé online kolo
od 5. do 18. marca

Tretie online kolo
od 19. marca do 8. apríla

Finálové kolo
27. apríla až 30. apríla

Oscarová noc v Hollywoode

Nechaj svoju družinu zažiariť! Tento rok hľadáme filmárske tímy, ktoré sa neboja ukázať svojho dobrodružného ducha, kreativitu a tímovú spoluprácu. Chcete sa dostať do Hollywoodu na odovzdávanie najprestížnejšieho filmového ocenenia? Kritici sú nároční a vy máte možnosť presvedčiť ich, že práve vy ste tí najlepší.

Družina roka 2018

Po roku znova prichádza jedinečná šanca ukázať, čo vo vás je. Vaše skautské zručnosti a vedomosti môžete využiť v prestížnej celoslovenskej súťaži. Tento jubilejný ročník s témou Hollywood.

Ste pripravení prijať neľahké úlohy, ktoré vás otestujú vo všetkých oblastiach? Ak áno, hľadáme práve vás, skautské družiny, ktoré sú odhodlané zdolať všetky prekážky, prebojovať sa s tímom až do finále a ukázať, že máte na to získať titul DRUŽINA ROKA 2018!

Samozrejme nebude to jednoduché a podmienky budú náročné. Aby ste sa mohli zúčastniť Oscarovej noci, je potrebné nazbierať dostatok bodov. Tie môžete získať počas troch online kôl. Po ich prejdení vám už nič nebráni objaviť sa v žiari reflektorov a stať sa tým najlepším filmárskym tímom roka. Prvým krokom je registrácia.

A preto neváhajte a prihláste sa už dnes, aby ste mohli 19. februára začať riešiť prvé internetové kolo prestížnej medzidružinovej súťaže DRUŽINA ROKA 2018!

Pravidlá Družiny roka 2018

počet členov: 5 - 7

vek účastníkov: 11 - 15 rokov

každý prihlásený člen musí byť členom Slovenského skautingu

súťažiace družiny sú reálne fungujúce družiny

Presné pravidlá nájdete TU. Staňte sa legendou a vyhrajte titul Družina roka 2018. Registrujte sa ešte dnes!

Ako prebieha súťaž Družina roka

Kroky, ktoré vás dovedú k cieľu:

registrácia - ak sa družina rozhodne zapojiť do súťaže, musí sa registrovať. Registrácia začína 22. januára a bude prebiehať 3 týždne.

kontrola členstva registrovaných družín v Slovenskom skautingu a splnenie podmienok registrácie (vek, počet členov družiny).

obdržanie prihlasovacieho kódu na kontaktný email – ak sú splnené všetky podmienky registrácie

prihlásenie na stránku pomocou prihlasovacieho kódu

vytvorenie profilu družiny na stránke a pridanie družinovej fotky

 

V prípade, že nespĺňate kritéria registrácie, alebo nie ste registrovanými členmi, budeme vás kontaktovať prostredníctvom mailu.

Nestihli ste sa registrovať? Počas 1. online kola je stále možnosť registrácie. Avšak čím neskôr sa prihlásite, tým menej času vám zostáva na riešenie úloh.

Online kolá

Internetové kolá sú 3. Každé kolo obsahuje 20 otázok. Nájdete tam vedomostné, logické, tvorivé úlohu, ale aj úlohy zamerané na tvorbu družinového trička alebo na skautskú prax. Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy. Tieto fotky zverejňujeme, tak sa snažte, aby boli prezentačné a použiteľné.

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom už nebude akceptovaný. Na stránke družiny roka nájdete harmonogram jednotlivých kôl.

Po prvom kole, bude zverejnený rebríček súťažiacich družín.

Netreba sa vzdávať

Roky skúseností a štatistiky potvrdia, že veľa naoko neúspešných družín sa vzdá na začiatku. Počiatočný neúspech, či zaváhanie by malo byť práve naopak štartérom k ešte lepšiemu výkonu. Šance sú stále a všetko je až do konca otvorené. Rovnako aj vo finále, kde sú rozdiely veľakrát také tesné, že sa rozhoduje v posledných disciplínach.