Družina roka 2017

Máme za sebou fascinujúce finále už 9. ročníka celoslovenskej medzidružinovej súťaže s názvom Družina roka. Počas finálového víkendu sa v okolí Hornej Súče stretlo šesť dievčenský skautských družín, aby sme sa v nedeľu predpoludním dozvedeli meno družiny, ktorá prevezme víťaznú štafetu od Divožienok, ktoré vyhrali minulý rok.

Tip

Článok, ktorý potešil najlepšie družiny - Družina roka 2017 pozná svojich finalistov.

Článok o finálovej šestke družín - Finálová šestka Družiny roka je už pripravená.

Týmto článkom sa oznámili svetu víťazky - Družinou roka 2017 sú Svetlušky z Popradu.

Družina roka 2016

Máme za sebou finále 8. ročníka celoslovenskej medzidružinovej súťaže s názvom Družina roka s témou "Misia Zem". Jej víťazkami sa stali Divožienky z 1. zboru Baden-Powella z Bratislavy. Gratulujeme!

Tip

Článok, ktorý potešil najlepšie družiny - Do finále Družiny roka 2016 sa dostali družiny skautiek!.

Týmto článkom sa oznámili svetu víťazky - Družinou roka 2016 sú Divožienky z Bratislavy.

A takto priniesli Divožienky Betlehemské svetlo - Betlehemské svetlo bolo na Slovensku už 27. krát.

Družina roka 2015

Počas finálového víkendu v roku 2015 sa zo šiestich postupujúcich družín, ktoré najlepšie zvládli tri online kolá, stala najlepšou chlapčenská družina s názvom Čierni vlci z 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových z Kežmarku.

Tip

Článok, ktorý potešil najlepšie družiny - Šesť družín, ktoré postupujú do finále Družiny roka 2015.

Týmto článkom sa oznámili svetu víťazi - Družinou roka 2015 sú Čierni vlci z Kežmarku.

Družina roka 2014

V máji 2014 sme vám predstavili víťaznú družinu celoslovenskej súťaže Družina roka 2014. Počas finálového víkendu sa zo šiestich postupujúcich družín, ktoré najlepšie zvládli tri online kolá, stala najlepšou dievčenská družina s názvom Ovečky z 99. zboru zo Žiliny.

Tip

Článok, ktorý potešil najlepšie družiny - Do finále Družiny roka 2014 postupuje 6 družín.

Článok a fotogaléria o víťazných Ovečkách - Družinou roka 2014 sú Ovečky zo Žiliny.

Družina roka 2013

Mať dobrú družinu je snáď snom každého radcu, či radkyne. Dopracovať sa však k takémuto úspešnému stavu stojí mnoho námahy a neustáleho zlepšovania sa. Aj v roku 2013 sme si mohli opäť povedať, že niekoľko takýchto družín tu máme.

Tip

Článok, ktorý potešil najlepšie družiny - Do finále Družiny roka 2013 postupuje 7 družín.

Odporúčame aj článok s fotogalériou Družina roka 2013: Sedem družín opäť ukázalo svoju kvalitu

Družina roka 2012

Počas posledného májového víkendu sa už klasicky v Dolnom Kubíne uskutočnilo finále najväčšej medzidružinovej súťaže. Finále už štvrtého ročníka Družiny roka 2012. Tri dni, sedem družín, viac ako tridsať úloh a nekonečné množstvo zážitkov.

To, na čo sme všetci zvedaví je tu. Úradujúcu najlepšiu družinu z roku 2011, družinu Bobrov z Dolného Kubíne vystriedala poslednú májovú nedeľu družina nová. Z prvej postupovej priečky do finálového kola a celkovým počtom 37 získaných bodov sa novou družinou roka 2012 stali… Tramtarará… Čajky z 25. zboru Vodopád zo Žiliny. Družina, ktorá rovnako ako Bobri vyhrala až na tretí krát, čo sa dostala do finále.

Tip

Pozrite článok v ktorom sme oznámili postupujúcich sedem družín - Najlepšia sedmička sa stretne vo finále.

Takto nejako to vyzeralo po prvom finálovom dni - Družina roka 2012 po prvom dni.

O výsledkoch Družiny roka 2012 informoval článok Na Slovensku máme 7 perfektných družín.

Prečítajte si Rozhovor s víťazkami Družiny roka 2012.

Odporúčame aj fotogalériu Aká bola Družina roka 2012? Úžasná!

Družina roka 2011

Posledný májový víkend sa v Dolnom Kubíne uskutočnilo finále tretieho ročníka celoslovenskej medzidružinovej súťaže Družina roka 2011. Konkurencia bola veľká, no vyhrať mohla len jedna družina.

Po Jastraboch z Jastrabej, HA-HA-HA z Bratislavy sa Družinou roka stali Bobri z 53. zboru z Dolného Kubína. Domácej družine sa tak podarilo získať tento prestížny a uznávaný titul na tretí krát, keď ako jediní sa zúčastnili zatiaľ všetkých troch ročníkov. Po treťou a štvrtom mieste bolo načase vyhrať, čo sa im nakoniec aj podarilo. Pozrite si rozhovor s Družinou roka 2011.

Tip

Pozrite si fotografie v článku Poznáme víťazov Družiny roka 2011.

Odporúčame aj článok "Víkend na Mokradi? Prečo nie? Ako bonus múžeme ešte vyhrať...", kde nájdete množstvo fotografií a videí.

Družina roka 2010

Spomedzi štyridsiatich družín sa dostali až do finálového výberu siedmych najlepších. Na Oravu prišli z Bratislavy a ukázali čo v nich je. Umiestnili sa na prvom mieste. Volajú sa HA-HA-HA.

Tip

Prečítajte si článok Družina roka 2010 - Viac než len súťaž.

Prečítajte si tiež Rozhovor s HA-HA-HA.

Družina roka 2009

Do celoslovenskej súťaže Družina roka sa v roku 2009 zapojilo viac ako 50 družín. Ale iba sedem z nich sa stretlo 15. mája vo finále na Orave v Dolnom Kubíne. Tu si družiny preverili svoje praktické zručnosti a schopnosti. Aj napriek tomu, že všetci boli výborní, tak zvíťaziť mohla len jedna družina.

A takto to teda vyzeralo finálovú sobotu v okolí Dolného Kubína.

Z približne 50 päťdesiatich družín sa vo finále zostavil tento konečný rebríček, ktorý usporiadal najlepšie družiny tohto roka.

1. Jastrabi - 77. zbor Lesná zmes Jastrabá
2. Baribaly - 49. zbor Geronimo Prešov
3. Bobri - 53. zbor Gentiana Dolný Kubín
4. Žabky - 87. zbor Bufinky trenčín
5. Palacinky - 1. zbor Badena-Powella Bratislava
6. Vlci - 13. zbor Bratislava Petržalka
7. Pavúci - 15. zbor Javorina Nové Mesto nad Váhom

Družina roka 2009 má meno Jastrabi

Najlepšou družinou roku 2009 sa stala družina, ktorá nesie názov Jastrabi. Je zo 77. zboru Lesná zmes Jastrabá. Prinášame vám rozhovor s touto družinou niekoľko minút po získaní ocenenia.

Družina zo 49. zbor Geronimo Prešov má názov Baribaly. V celkovom hodnotení obsadili druhú priečku na čo sú aj patrične hrdí. Pár minút po prevzatí cien sme s nimi urobili nasledovný rozhovor.

Malé resumé na záver

Na záver snáď len zhrnutie celého tohto veľkého projektu. Paťo a Richťo, slovo je vaše.